Donald Trump a anunţat că a fost testat pozitiv la COVID-19

Donald Trump, președintele SUA. Foto: printscreen conferință Casa Albă


"În seara aceasta, Prima Doamnă şi eu însumi am fost testaţi pozitiv la COVID-19", a anunţat pe Twitter preşedintele primei puteri mondiale. "Intrăm imediat în carantină şi în procesul nostru de recuperare. Vom reuşi ÎMPREUNĂ", şi-a exprimat convingerea Donald Trump.

 

Articole similare

Long COVID, impact asupra creierului

25 mai 2026, 14:52
La 6 ani de la încetarea pandemiei de COVID, boala încă are efecte vizibile în cazul unor pacienți. Creierul este încă afectat de COVID.