Două persoane, la spital cu politraumatisme, în urma unui accident rutier
Două persoane au ajuns la spital cu politraumatisme, după ce au fost implicate într-un accident rutier. În total, 34 de persoane se aflau în autobuzul implicat în evenimentul...
Două persoane au ajuns la spital, după ce au suferit mai multe traumatisme în urma unui accident rutier petrecut în judeţul Galaţi, pe DN 25. un autobuz cu 34 de persoane și o autoutilitară au fost implicat în evenimentul rutier, potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Galaţi.
Autobuzul transporta angajați ai unei fabrici de confecții dinFocșani, iar evenimentul rutier a avut loc la intrarea în localitate Tudor Vladimirescu, mai arată sursa citată.
Un echipaj SMURD de la DEtașamentuș de Pompiri Galați a ajuns la fața locului cu o autpspecială, împreună cu un echipaj de la Ambulanţa Galaţi.
„Din incident au rezultat două victime, ambele conştiente, cu politraumatisme, preluate de cele două ambulanţe şi transportate la Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Judeţean Galaţi”, precizează ISU Galaţi, citat de agerpres.ro.
-
-
Noile ghiduri pentru tensiunea arterială extind criteriile de diagnostic15.12.2025, 21:02
-
Manichiura cu gel, pericol pentru unghii. Semnul banal adesea ignorat15.12.2025, 19:55
-
Jumătate dintre pacienții cu COVID-19 dezvoltă long-COVID15.12.2025, 19:11
-
Pericolul invizibil care te poate ucide în sezon rece. Tudor Ciuhodaru: Poate fi fatal. Începeți manevrele de resuscitare
Ce simte, de fapt, o persoană aflată în comă. Care sunt șansele de recuperare ale pacienților care sunt în comă
Când sughițul devine o urgență medicală. Cele două simptome care trebuie să te trimită la medic. Poate fi vorba de un AVC
Când sughițul devine o urgență medicală. Alături de alte două simptome, acesta poate fi semnul unui AVC.
Prefectul județului Timiș, operat de urgență după ce s-a accidentat grav la schi
Incendiu ATI Neamț. Ministrul Sănătății: saloanele ATI erau încuiate
Ministrul Sănătății Nelu Tătaru a declarat că ușile saloanelor ATI de la Spitalul Județean Piatra Neamț erau încuiate.
Incendiu ATI Neamț. Premierul: S-au efectuat lucrări fără niciun fel de aviz din partea DSP
Două fetițe moarte în Brașov, iar a treia în stare gravă după ce s-au intoxicat cu o substanță folosită la spălatul oilor
Primul semn al AVC-ului. Nu îl ignora. Simptomul apare cu câteva zile înainte de a se rupe un vas de sânge în creier
Patru persoane din Prahova, la spital cu arsuri după o explozie la un magazin alimentar. Ministerul Sănătății: sunt conștienți
Patru români au ajuns la spital cu arsuri după o explozie la un magazin alimentar din Tomșani, județul Prahova.
Zi de foc pentru salvamontiști în toată țara. S-au primit 33 de apeluri de urgență
Salvamontiștii au avut 33 de intervenții în ultimele 24 de ore.
Incendiu ATI Neamț. Parchetul General: a fost stabilit locul din care s-a declanşat incendiul; au început audierile
Parchetul General precizează că s-a stabilit locul din care s-a declanșat incendiul în secția ATI Piatra Neamț și că au început audierile.
Mărturiile asistentei din Sibiu. Radu Țincu, medic ATI: nu poate să existe așa ceva
Medicul ATI Radu Țincu de la Spitalul Floreasca a făcut declarații despre mărturiile asistentei de la Spitalul Județean Sibiu.
BREAKING NEWS Bărbatul cu arsuri pe 70% din corp nu întrunește condițiile de transfer în străinătate
EXCLUSIV Mustul, bombă cu ceas. Diana Bulgaru: Se moare rapid și sigur, în 5 minute maximum. Oamenii cad și mor
Mustul preparat în această perioadă poate reprezenta un real pericol pentru sănătate. De ce și la ce trebuie să ai foarte mare grijă.
Primele defibrilatoare automate amplasate în stradă, la Sinaia. FOTO + VIDEO
10 lucruri de știut despre mușcătura de căpușă. Mic ghid întocmit de dr Tudor Ciuhodaru
Medicul Tudor Ciuhodaru face câteva recomandări privind mușcăturile de căpușe.
Paris Match despre tragedia de la Neamț: un sistem de sănătate prost dotat și cu deficit de personal
Maestrul de lupte greco-romane Mircea Covătaru, printre cei 10 morți în incendiul din Neamț
Dr Gabriel Tatu-Chițoiu: Ce este PSIHOZA DE TERAPIE INTENSIVĂ și de ce sunt legați pacienții de pat
BREAKING NEWS Rafila: Nu mă aștept la mai mult de 35.000 de cazuri noi de COVID pe zi săptămâna viitoare. E posibil ca în ATI, cazurile grave să fie date de tulpina DELTA
BREAKING NEWS Şefii centrelor de transfuzii, apel MASIV la oameni pentru donarea de sânge
Camelia Stoichicescu, directorul Centrului de Transfuzie Sanguină din Galaţi, face apel la gălăţeni să vină să doneze sânge.
Copil de 13 ani cu arsuri grave pe 60% din suprafața corpului după ce s-a s-a electrocutat la pescuit
Un puști de 13 ani are arsuri pe 60% din suprafața corpului după ce s-a electrocutat la pescuit.
