PROTESTE la Ministerul Sănătății. George Simion, AUR: Murim de vii în spitale! E posibil așa ceva?

Au loc proteste în fața Ministerului Sănătății. George Simion, liderul AUR, este în mijlocul protestatarilor.
UPDATE: După ce au păstrat un moment de reculegere în memoria victimelor din incendiile de la Colectiv, Piatra Neamț, Maternitatea Giulești și „Matei Balș”, protestatarii au anunțat că se vor îndrepta spre Insitutul „Matei Balș”, în următoarele 10-15 minute.
Știrea inițială:
George Simion, liderul AUR, aflat în mijlocul protestatarilor, a spus, în declarația din fața presei ”Murim de vii în spitale! E posibil așa ceva?”. În mijlocul protestatarilor, el a strigat: ”E de ajuns. Spunem STOP și terminăm cu acest sistem mafiot”. ”Am venit să strigăm cu toții ”rușine” a dat semnalul George Simion. ”Rușine!” strigă acum protestatarii. ”Suntem sute de oameni aici, dar mâine vom fi mii și sute de mii” a anunțat liderul AUR. George Simion îl provoacă pe ministrul Voiculescu să vină în fața protestatarilor.
”De ce nu vedem nicio demisie?” a întrebat George Simion, acuzând că ”sunt aceeași gașcă care au pregătit distrugerea României”.
Vezi LIVE pe DC NEWS
-
Căldura și tulburările afective, subiectul săptămânii la DrPsy11.07.2025, 23:51
-
Dieta care reduce riscul de Alzheimer, indiferent de vârstă11.07.2025, 14:07
-
-
Europa, în alertă maximă. Pregătiri pentru următoarea pandemie10.07.2025, 13:52
-
-
-
De ce a murit Mihai Leu. Mesajul transmis de prof. dr. Irinel Popescu02.07.2025, 13:56
-
-
-