EXCLUSIV Greșeala mortală pe care o facem când suntem răciți. Adrian Marinescu: Le luăm ca pe bomboane
O greșeală pe care o facem când suntem răciți ne poate agrava situația. Mai mult, poate duce și la alte complicații, unele cu potențial mortal.
Medicul și europarlamentarul PSD Tudor Ciuhodaru a analizat, din punct de vedere practic, redeschiderea anului școlar de pe 14 septembrie, exclusiv pentru DC NEWS.
„Evident, deschiderea anului școlar trebuie să fie o prioritate pentru orice guvern, fără discuție, dar nu în orice fel de condiții. Haideți să luăm exemplul Irlandei, de unde ne tot spun că au copiat din legislație și măsuri, care a alocat pentru deschiderea anului școlar sume de 30 de ori mai mari față de România – 375 milioane euro, raportat la o populație de 4 ori mai mică.
Astfel, trebuie niște măsuri foarte clare, aplicabile cu ușurință, care să-i vizeze pe toți. Este foarte importantă...„
Citește continuarea pe DC NEWS
O greșeală pe care o facem când suntem răciți ne poate agrava situația. Mai mult, poate duce și la alte complicații, unele cu potențial mortal.
Persoanele diabetice care au avut COVID pot dezvolta sechele. Un studiu arată că aceste riscuri nu sunt doar reale, ci și mai accentuate în anumite categorii de indivizi.
China susţine că ipoteza scurgerii virusului SARS-CoV-2 dintr-un laborator este "extrem de improbabilă".
Medicii lansează un avertisment, deoarece noi variante ale COVID-19, FLiRT, FLuQE și LB.1, se răspândesc în lume.
Acest tratament anti-COVID poate avea efecte secundare importante.
EG.5, noua variantă de COVID, face deja victime și în România. S-au înregistrat cazuri de infecții cu noua tulpină de coronavirus.
CIA afirmă că "cel mai probabil" COVID-19 a provenit dintr-un laborator.
Acesta este efectul dramatic pe care COVID îl are asupra creierului. Efectele sunt iremediabile.
Acest tratament reduce semnificativ inflamația din organism. Poate fi folosit în tratarea cancerului și a COVID.
Ce trebuie să știm despre varianta EG.5 a COVID-19. Ce este, care sunt simptomele și ce o diferențiază de restul variantelor COVID-19.
Vaccinul anti-COVID produce efecte și după ani de zile. Ce s-a aflat abia acum.
XEC este noua variantă COVID care se răspândește rapid. A fost detectată în Germania, iar acum se răspândește rapid în Europa.