Victoria și David Beckham, bolnavi de COVID-19? De unde ar fi luat boala
Victoria și David Beckham ar fi avut infecția COVID-19. Nu s-a făcut nicio declarație oficială în acest sens.
Victoria și David Beckham ar fi avut infecția COVID-19. Nu s-a făcut nicio declarație oficială în acest sens.
DSP Bistrița-Năsăud a atras atenția, într-o conferință, că sunt școli care nu dispun de personal suficient pentru asigurarea curățeniei.
Coronavirusul se întoarce cu aceeași forță. Avertismente crunte despre ceea ce numim „al doilea val”, lansate de oficiali din Sănătate.
Trei cadre medicale auxiliare de la Spitalul Județean din Baia Mare au fost testate pozitiv la noul coronavirus.
Peste 1.100 de cazuri de noi infecții au fost înregistrate în ultimele 24 de ore. Cele mai multe, peste 250 de cazuri, au fost în București.
OMS transmite că numărul cazurilor de reinfectare cu noul coronavirus sunt încă irelevante pentru statistici.
Ozana Barabancea a sărit în ajutorul pacienților Covid și a donat plasmă, după ce s-a vindecat.
Directorul Organizației Mondiale a Sănătății a declarat luni, 7 septembrie, că COVID-19 nu va fi ultima boală care declanșează o pandemie.
Ministrul Sănătății a făcut luni, 7 septembrie, declarații despre o posibilă modificare a numărului de cazuri de COVID-19.
Fostul premier Victor Ponta a anunțat că a primit rezultatul testului pentru infecția COVID-19.
Înainte de începerea școlii, 12 cadre didactice din Suceava au fost testate pozitiv la noul coronavirus.
Scrisoarea unui medic specialist în boli infecțioase din Timișoara descrie o zi de luptă pe frontul COVID-19.
O profesoară suspectă de Covid-19 a murit în timp ce ținea lecții în fața studenților, pe Zoom.
Medicul Adrian Marinescu a vorbit despre noul bilanț al COVID-19 în România dar și despre explozia de cazuri din București.
Medicul Monica Pop a izbucnit pe pagina ei de socializare, unde a tansmis un mesaj despre ce nu spun autoritățile.
Peste 1.100 de persoane s-au infectat cu virusul SARS-CoV-2 în ultimele 24 de ore. Cele mai multe cazuri au fost în București.
Alexandru Rafila a explicat de ce ar trebui să neașteptăm la o creștere a procentajului de rezultate pozitive ale testelor.
Peste 1.200 de persoane au fost infectate cu noul coronavirus în ultimele 24 de ore.
Întârzierea începerii școlii cu două săptămâni ar putea fi benefică. Un medic explică de ce.
Cunoscutul artist Nea Marin a fost depistat pozitiv la COVID-19. Vedeta tv se află în izolare, alături de alți colegi din platoul de filmare
Raed Arafat a făcut declarații referitoare la scandalul măștilor expirate.
Prof. Alexandru Rafila a vorbit despre începerea noului an școlar pe 1 octombrie, în detrimentul datei de 14 septembrie.