Vaccinul care oprește creșterea tumorilor. Are efect maxim în stadiile incipiente
Acest tratament oprește creșterea tumorilor cu o eficacitate maximă în stadiile incipiente ale bolii.
Ministrul Sănătății, Ioana Mihăilă, efectuează, în perioada 4 - 6 iunie a.c. vizite în județele Iași, Vaslui și Vrancea unde participă participa la activități de vaccinare inclusiv în mediul rural....
Ministrul Sănătății, Ioana Mihăilă, va avea, printre altele, întâlniri cu reprezentanți ai Universității de Medicină și Farmacie „Grigore T. Popa” din Iași, precum și întâlniri cu manageri de spitale din subordinea Ministerului Sănătății, cu medici de familie și reprezentanți ai direcțiilor de sănătate publică.
Declarațiile de presă de vineri, 4 iunie, ora 16.00, de la Universitatea de Medicină și Farmacie „Grigore T. Popa” de la deschiderea Maratonului de vaccinare, vor fi trasmise LIVE și de DC Medical.
Acest tratament oprește creșterea tumorilor cu o eficacitate maximă în stadiile incipiente ale bolii.
Vaccinul care poate salva vieți, acum GRATUIT până la 26 de ani! Cui îi este destinat
Vaccinarea anti-COVID este recomandată în continuare. Această categorie de persoane ar trebui să se vaccineze anual.
Acesta este efectul pe care vaccinul anti-COVID îl are asupra organismului. Efectele se vor resimți pe termen lung.
Statele Unite restricţionează utilizarea vaccinului Valneva împotrivia chikungunya.
Vaccinul pneumococic polizaharidic cu 23 de valenţe a fost inclus pe lista medicamentelor gratuite.
Acest vaccin ar putea proteja împotriva riscului de Alzheimer și a altor demențe conexe. Studiile care au uimit lumea medicală.
Ministerul Sănătății a cuprins sumele necesare pentru plata vaccinurilor în bugetul pentru anul 2024.
Ce este VRS, cum se transmite și cum poți evita îmbolnăvirea. Europa aprobă primul vaccin împotriva virusului respirator sincițial (VRS).
Un nou studiu confirmă. Care este legătura între vaccinurile COVID și riscul de convulsii.
România stă prost în ceea ce privește acoperirea vaccinală pentru cancerul de col uterin. Boala poate fi prevenită prin vaccinare.
Vaccinul împotriva VRS este disponibil și la noi în țară.
Profesorul universitar dr. Doina Anca Pleșca, medic primar Pediatrie, a vorbit despre tripla agresiune a virusurilor din acest sezon.
Noua mutație COVID face ravagii, iar Moderna pregătește un nou vaccin! Adevărul despre LP.8.1 și ce nu îți spune nimeni
Acest tratament previne cinci tipuri de cancer. Este cel mai eficient.