Conexiune surprinzătoare între COVID-19 și regresia cancerului. COVID activează celulele anti-cancer
COVID are un impact neașteptat asupra organismului. Interacționează cu celulele canceroase.
Un fost ministru al Sănătății spune că un spital COVID-19 din țară a rămas fără medicamente, spre disperarea pacienților și a rudelor acestora.
Spitalul COVID din Oradea a rămas fără medicamente. Florian Bodog, fost ministru al Sănătății, a spune că a fost contactat de aparținători ai unor pacienți din acest spital, pentru a face rost de medicamentele pentru COVID-19.
„În cursul acestei după amiezi am fost contactat de aparținătorii unor pacienți care sunt internat la Spitalul Municipal din Bihor care m-au rugat să le fac rost de Tocilizumab care se aduce direct de firma producătoare și se repartizează pe repartiția Ministerului Sănătății, deci nu ai cum să faci rost de niciunde", a spus Florian Bodog, fost ministrul al Sănătăţii.
"M-am interesat şi am vorbit cu colegii din Spitalul Municipal care mi-au confirmat că sunt disperați. Spitalul este plin. Nu au nici Remdesivir, care este distribuit de Unifarm (n.r compania ministerului Sănătăţii) şi care nu mai răspunde la comenzi de o săptămână.
Oamenii sunt disperați pentru că nu sunt aceste medicamente. Este responsabilitatea directa a ministrului Sănătății și nu înțeleg de ce face orice altceva decât să se ocupe de pacienţi", a spus pentru Antena 3, Florian Bodog, fost ministrul al Sănătăţii.
COVID are un impact neașteptat asupra organismului. Interacționează cu celulele canceroase.
Comisia Europeană a autorizat vaccinul actualizat COVID-19 de la Novavax, conceput special pentru a viza tulpina JN.1 a COVID.
Persoanele diabetice care au avut COVID pot dezvolta sechele. Un studiu arată că aceste riscuri nu sunt doar reale, ci și mai accentuate în anumite categorii de indivizi.
JN.1 este noua tulpină COVID care se răspândește rapid la nivel global. Ce se știe despre aceasta.
FDA aprobă, în sfârșit, vaccinul Novavax, dar doar pentru unii! Robert F. Kennedy Jr. trage un semnal de alarmă.
Acesta este unul din cele mai eficiente tratamente împotriva COVID. Tratamentul se administrează în primele zile de la debutul bolii.
XEC este noua variantă COVID care se răspândește rapid. A fost detectată în Germania, iar acum se răspândește rapid în Europa.
Explozie neașteptată a COVID-19 în România. Cazurile noi se dublează într-o săptămână, iar reinfecțiile alarmante iau amploare!
Profesorul universitar dr. Doina Anca Pleșca, medic primar Pediatrie, a vorbit despre tripla agresiune a virusurilor din acest sezon.
Un studiu arată că femeile sunt cu aproape 50% mai expuse riscului de a suferi de long-COVID și explică de ce acest fenomen lovește mai ales femeile de peste 40 de ani.