Incendiu, ATI Piatra Neamț. CMR: Sistemul de sănătate românesc trebuie să nu mai producă tragedii!
Colegiul Medicilor din România transmite condoleanțe familiilor victimelor din incendiul de la secția ATI a Spitalului Județean Piatra Neamț.
Reprezentanții Colegiului Medicilor din România transmit un mesaj de condoleanțe victimelor incendiului din Piatra Neamț.
”Colegiul Medicilor din România exprimă regretul şi transmite condoleanţe pentru victimele incendiului din această seară care s-a produs în cadrul Spitalului Judeţean de Urgenţă Piatra Neamţ. Suntem de asemenea alături de colegul nostru medic aflat de serviciu şi care a suferit arsuri foarte grave în această tragedie încercând potrivit informaţiilor să salveze pacienţii.
Sistemul de sănătate românesc trebuie să nu mai producă tragedii!
Am avut incendiul de la Maternitatea Giuleşti, iar acum această tragedie care poate arată şi infrastructura deficitară a spitalelor”.
-
-
-
-
Cât rezistă o proteză de șold. Ce trebuie să știi înainte de operație10.07.2026, 19:11
-
Alexandru Arșinel, din nou în spital: i-a crescut brusc tensiunea și a chemat ambulanța. De un an de zile se chinuie cu sechelele lăsate de COVID
BREAKING NEWS Rafila, despre refugiații veniți din Ucraina: Vor fi testați și vaccinați, li se va acorda asistență medicală și vor fi cazați dacă solicită statutul de azilant
Ministrul Sănătății, prof dr Alexandru Rafia, a explicat că România se pregătește pentru a primi eventualele valuri de refugiați.
Primele defibrilatoare automate amplasate în stradă, la Sinaia. FOTO + VIDEO
Sindromul hemolitic uremic, afecțiune cu potențial mortal. Durerile abdominale, crampele sau balonarea, principalele simptome. Poate duce la insuficiență renală sau AVC
Sindromul hemolitic uremic este o afecțiune care poate apărea atunci când vasele mici de sânge din rinichi sunt deteriorate și inflamate.
Incendiu ATI Neamț. Parchetul General: a fost stabilit locul din care s-a declanşat incendiul; au început audierile
Parchetul General precizează că s-a stabilit locul din care s-a declanșat incendiul în secția ATI Piatra Neamț și că au început audierile.
Incendiu ATI Neamț. Soția medicului-erou: ”îmi spunea încontinuu: eu sunt bine, ceilalți ardeau”
EXCLUSIV Infecțiile urinare, complicații și factori favorizanți: medicul urolog Gheorghe Niță explică
Copil de 13 ani cu arsuri grave pe 60% din suprafața corpului după ce s-a s-a electrocutat la pescuit
Un puști de 13 ani are arsuri pe 60% din suprafața corpului după ce s-a electrocutat la pescuit.
Maestrul de lupte greco-romane Mircea Covătaru, printre cei 10 morți în incendiul din Neamț
EXCLUSIV Manevra Heimlich: cum se face. Ciuhodaru: Creierul începe să se degradeze la 1 minut. La 3 minute leziuni ireversibile, la 5 moarte cerebrală, la 15 moarte
Radu Țincu rupe tăcerea despre ȚUICĂ. Cum ajungem să ne intoxicăm cu PLUMB, fără să știm: Cazanele de metal, INTERZISE
Medicul Radu Țincu a rupt tăcerea despre țuică. Cât de toxică este și cum putem să orbim sau să murim de la ea.
EXCLUSIV Mustul, bombă cu ceas. Diana Bulgaru: Se moare rapid și sigur, în 5 minute maximum. Oamenii cad și mor
Mustul preparat în această perioadă poate reprezenta un real pericol pentru sănătate. De ce și la ce trebuie să ai foarte mare grijă.
EXCLUSIV Ce droguri au fost găsite la UNTOLD și ce efecte dau. Medicamente cu prescripție medicală, folosite de tineri. Cristian Paparau: Creează o distorsiune a percepției
Ce droguri au fost găsite la UNTOLD și care este efectul acestora. Pastilele cu prescripție medicală, folosite ca droguri.
George Clooney, de urgență la spital. Dieta care l-a îmbolnăvit
Actorul George Clooney a fost internat de urgență după ce a slăbit 11 kilograme pentru un rol.
La Urgență din cauza unui inel. Ce a pățit un tânăr
Un tânăr din Botoșani a avut de furcă cu un inel. Podoaba l-a dus la Urgență.
Incendiu la Spitalul de Psihiatrie din Craiova. Datele de ultimă oră de la Ministerul Sănătății
Fetiță născută în ambulanța SMURD. Paramedic: a fost cea mai intensă senzație în 15 ani de intervenție
O fetiță a venit pe lume într-o ambulanță SMURD, în județul Arad, pe DN 7, la ora 17.40.
Mărturiile asistentei din Sibiu. Radu Țincu, medic ATI: nu poate să existe așa ceva
Medicul ATI Radu Țincu de la Spitalul Floreasca a făcut declarații despre mărturiile asistentei de la Spitalul Județean Sibiu.
Căpușă uriașă pe capul unei fetițe din Suceava. Părinții au dus-o la Urgență
O fetiță din Suceava a ajuns din parc la spital după ce părinții au văzut o căpușă uriașă prinsă de capul ei.
BREAKING NEWS Şefii centrelor de transfuzii, apel MASIV la oameni pentru donarea de sânge
Camelia Stoichicescu, directorul Centrului de Transfuzie Sanguină din Galaţi, face apel la gălăţeni să vină să doneze sânge.
