Alexandru Arșinel, de urgență la spital. Artistul: nu am o stare fizică prea bună

Artistul Alexandru Arșinel a ajuns la spital de urgență după ce a acuzat o stare de slăbiciune.
Actorul Alexandru Arșinel a ajuns, zilele trecute, la spital, după ce s-a simțit slăbit.
”Nu am o stare fizică prea bună, am mers zilele trecute la spital, am fost la mai multe spitale, nu știu ce am exact, nici medicii parcă nu îi dau de cap. Trebuie să mai umblu să vedem ce îmi găsesc doctorii, am încredere în ei că vor găsi o soluție. Nu mă simt bine fizic, parcă nu mai am putere așa, nu știu să îți explic exact. Pandemia asta cred că a reușit să mă afecteze destul de mult. Sper să fie bine, nu îmi mai arde de nimic acum. Asta este viața, ce să îi facem. Mi-aș dori să nu se facă tam-tam pe subiectul acesta. Este o problemă strict ce mă privește pe mine și pe familia mea și cam atât”, a afirmat actorul Alexandru Arșinel.
Acesta s-a îmbolnăvit de COVID în mai, anul acesta, a fost internat trei săptămâni la Institutul „Matei Balș” din București. Ulterior a fost externat. Chiar dacă s-a recuperat după această problemă de sănătate, actorul a mărturisit că trebuie să meargă săptămânal la spital. „Boala asta este atât de provocatoare, de jigodească, dacă-mi permiteţi cuvântul, încât să nu creadă nimeni că scapă cu una, cu două din ghearele sale. Pur şi simplu, odată ce te-a luat în braţe, îţi dă cu foarte mare greutate drumul. Eu trebuie să merg în fiecare săptămână la spital. O dată sau de două ori, în funcţie de indicaţiile medicului”, a spus Alexandru Arșinel.
Actorul Alexandru Arșinel și soția lui au fost depistați pozitiv pentru COVID-19, pe 20 aprilie, la două luni după ce s-au vaccinat. În 2017 a fost operat pe cord ca urmare a unui infarct. I-a fost pus un stent. În 2013, a suferit un transplant de rinichi, iar în timp, mai multe intervenţii la coloană, potrivit Antena 3.
Ioana Dichiseanu, mesaj EMOȚIONANT pentru tatăl ei internat la Terapie Intensivă: Vă rog să vă îndreptați rugăciune către tata!
Arafat despre operatoarea de la Ambulanță care a umilit doi părinți: nu nu acceptă un astfel de mod de adresare
Bărbat grav rănit din Prahova, în drum spre Spitalul Bagdasar din Capitală. Are arsuri pe 79% din corp
Spitalul Județean Piatra Neamț avea autorizație ISU de funcționare? Răspunsul managerului
Incendiu ATI Neamț. Ministrul Sănătății: saloanele ATI erau încuiate
Ministrul Sănătății Nelu Tătaru a declarat că ușile saloanelor ATI de la Spitalul Județean Piatra Neamț erau încuiate.
Expertize ADN pentru aflarea identității a 5 victime de la Neamț. Percheziții la spital
Mai puține solicitări la ambulanță față de anul trecut. Dr Alice Grasu: am constatat o scădere cu 32%
CAZ HALUCINANT! Copil de un an cu arsuri din Botoșani, în stare gravă la spital după ce a fost tratat cu leacuri băbești
Intervenție chirurgicală complexă, de 6 ore, pentru salvarea bărbatului atacat de urs în apropierea unei stâne
Incendiu ATI Neamț. Datele finale despre victimele tragediei. Bilanț
Reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Piatar Neamț au dat publicității pe Facebook bilanțul tragediei de sâmbătă seara.
Primele defibrilatoare automate amplasate în stradă, la Sinaia. FOTO + VIDEO
La Urgență din cauza unui inel. Ce a pățit un tânăr
Un tânăr din Botoșani a avut de furcă cu un inel. Podoaba l-a dus la Urgență.
Dr Săndesc: La noi e IADUL, nu avem paturi în secțiile ATI. Vestul Europei și-a câștigat libertatea și a transformat COVID-19 într-o viroză sezonieră
Bărbat leșinat la Ministerul Sănătății. Ambulanța l-a găsit fără puls
Un angajat de la Ministerul Sănătății s-a simțit rău și a fost chemată o ambulanță. Acesta ar fi cunoscut cu probleme de sănătate.
Copil de 13 ani cu arsuri grave pe 60% din suprafața corpului după ce s-a s-a electrocutat la pescuit
Un puști de 13 ani are arsuri pe 60% din suprafața corpului după ce s-a electrocutat la pescuit.
AVC cardioembolic: simptome, cauze. Cele 2 vârste de graniță când pot apărea. Stoicescu: Cheagul de sânge e aruncat în creier. Dacă ai trecut de vârsta asta, riscul crește
ÎNFIORĂTOR: Imagini de pe front, din UPU Sf. Pantelimon. Secțiile COVID din București, ocupate TOATE!
Incendiu ATI Neamț. Parchetul General: a fost stabilit locul din care s-a declanşat incendiul; au început audierile
Parchetul General precizează că s-a stabilit locul din care s-a declanșat incendiul în secția ATI Piatra Neamț și că au început audierile.
Incendiu ATI Neamț. Soția medicului-erou: ”îmi spunea încontinuu: eu sunt bine, ceilalți ardeau”
Un burger a dus-o direct pe masa de operație. Ce spun medicii
O britaniică în vârstă de 34 de ani a ajuns la spital după ce a mâncat un burger. Acum are dureri cronice.
Ce simte, de fapt, o persoană aflată în comă. Care sunt șansele de recuperare ale pacienților care sunt în comă
Iași: Bărbat în comă după ce a muncit prea mult în soare. HIPERTERMIE: Când a ajuns la Urgență avea temperatura de 42,7 grade
Căpușă uriașă pe capul unei fetițe din Suceava. Părinții au dus-o la Urgență
O fetiță din Suceava a ajuns din parc la spital după ce părinții au văzut o căpușă uriașă prinsă de capul ei.