Ioana Ginghină a pierdut o sarcină: Avea malformații și a trebuit să renunț

ioana-ginghina-a-pierdut-o-sarcina-avea-malformatii-si-a-trebuit-sa-renunt_55984800 Ioana Ginghina - Foto: Instagram Ioana Ginghina

Ioana Ginghină a făcut primele declarații despre sarcina pe care a pierdut-o, dar și despre planul de a deveni mamă din nou.

La 44 de ani, Ioana Ginghină vrea să fie din nou mamă, dar cu o condiție: nu la 45. Actrița și-a dat termen și a spus că dacă până în septembrie, când împlinește 45 de ani, nu rămâne însărcinată, nu-și mai dorește încă un copil pentru că, potrivit ei, "bătrânețea vine cu diverse probleme".

"Dacă nu vine până în septembrie, nu-mi mai doresc. Consider ca am atins o vârstă la care e greu să mai ajungi să fii mamă până la capăt. Oricât ai încerca să arăți bine, bătrânețea vine cu diverse probleme. N-aș mai putea fiu după 50 de ani o mamă cum am fost cu Ruxi, eu sunt o mamă foarte activă, facem activițăți împreună. M-aș dori și pentru celălalt să fiu la fel', a declarat Ioana Ginghină, recent.

De asemenea, medicii o susțin pe actriță în planul pe care-l are, mai ales să analizele au ieșit bine.

"Am fost la controlul de rutină pe care-l fac în fiecare an și am întrebat, printre altele, dacă se apropie vreo premenopauză sau vreo menopauză, pentru că eu încă mai vreau să fac copil. Mi s-a spus că sunt clinic extrem de sănătoasă și că ar putea să vină și o sarcină. Adică nu e nicio premenopauză la mijloc. Eu întotdeauna mi-am dorit și al doilea copil, dar n-a fost să fie",  a mai spus actrița.

Din căsătoria cu Alexandru Papadopol, Ioana Ginghină are o fiică, pe Ruxandra, care împlinește anul acesta vârsta de 15 ani și care le calcă pe urme celor doi părinți ai săi. 

Eugenia Șerban, după lupta cu două cancere: Mă duceam la chimio fardată, mulată toată. Acolo erau 10 persoane pe care se vedea sfârșitul. Eram cea mai TÂNĂRĂ

Ioana Ginghină, despre copilul pe care l-a pierdut

 

Cu toate că este fericită și are planuri mari de viitor, Ioana Ginghină a trecut și prin momente mai puțin plăcute, atunci când a pierdut o sarcină din cauza unor malformații grave pe care le avea fătul.

Invitată în podcastul lui Lucian Viziru de pe Youtube, actrița a făcut dezvăluiri dure și despre acel moment care a marcat-o. 

"Cea mai nefericită am fost când eram la "Acasă" (n.r. post TV) și am pierdut o sarcină. Prima sarcină! Nu a fost că doar am pierdut-o și atât, a fost o sarcină cu malformații, a fost o poveste foarte tristă. Sarcina era destul de avansată. Avem 5 luni. Și, la o morfologie fetală, la o ecografie, am descoperit că fătul avea malformații și a trebuit să renunț. Nu a fost cea mai ușoară decizie pentru noi. Nici pentru mine, și nici pentru Alexandru, la momentul respectiv. A fost cea mai urâtă săptămână din viața mea!", a declarat Ioana Ginghină.

"Am trecut printr-o serie lungă de suferinţe"

 

"La 20 de ani, credeam că ştiu exact cum stau lucrurile şi de ce am nevoie, dar nu a fost aşa. Am trecut printr-o serie lungă de suferinţe şi frustrări, dar nu a fost în zadar. La 30 de ani, îmi întemeiam o familie. Am devenit mamă şi soţie, am început un alt drum.

A fost o vârstă magică pentru mine. Acum, la 40, simt că am crescut, că m-am maturizat şi că mă apropii de femeia în care vreau să mă transform", a mai spus actrița.

Tehnica ce omoară cancerul pulmonar: Se necrozează. În șase luni nu se mai vede deloc. Pe vremuri, chirurgia clasică înlocuia întregul plămân

Google News icon  Urmărește-ne și pe Google News - abonează‑te!

Articole similare
300x250
300x250