Copil din Vaslui, electrocutat la școală cu telefonul
Un puști de 14 ani, din județul Vaslui, s-ar fi electrocutat la școală după ce și-a conectat încărcătorul telefonului la o priză, iar capătul, în gură.
Copil, Vaslui. Un puști de 14 ani, din localitatea vasluiană Gârdeşti - Voineşti, s-a electrocutat la şcoală după ce şi-a conectat încărcătorul telefonului la o priză de 220W, iar capătul l-a băgat în gură, au informat, vineri, reprezentanţii Serviciului Judeţean de Ambulanţă (SJA) Vaslui, citați de Agerpres.
La fața locului a fost redirijat un echipaj care se afla în localitatea Avrameşti, Vaslui, pentru un alt caz. Salvatorii l-au găsit în stare de conştiență. Martorii au declarat că elevul și-a pierdut cunoștința înainte să vină echipajul de salvare.
Puștiul a fost preluat de echipajul cu medic care a constatat o marcă traumatică pe limbă.
-
-
11 alimente care îți hidratează pielea uscată06.05.2026, 18:00
-
-
-
