De ce obosești după fiecare masă? Nu e doar digestia! Iată adevăratul motiv
Te simți epuizat(ă) după fiecare masă? Nu ești singur(ă)! Iată de ce.
Ministerul Sănătății a anunțat că la Timișoara în cazul de toxiinfecție, șapte persoane sunt internate deocamdată în spital, în stare stabilă. E vorba de patru adulți și trei...
Ministerul Sănătății a anunțat că la Timișoara în cazul de toxiinfecție din blocul din strada Miorița, șapte persoane sunt internate deocamdată în spital, în stare stabilă, dar numărul lor ar putea crește. E vorba de patru adulți și trei copii.
„Ancheta este în desfășurare. În acest moment sunt internați 7 pacienți:
- 4 adulți (3 bărbați și o femeie) în Spitalul Clinic Județean de Urgență în secția de ATI, compartiment toxicologie, conștienți, cooperanți, sub supraveghere;
- 3 copii cu vârste între 2 și 8 ani în Spitalul de copii Louis Țurcanu, în stare bună”, a anunțat Biroul de Presă al Ministerului Sănătății.
Reamintim că în weekend doi copii, de 9 zile, respectiv 3 ani, și mama unuia dintre ei, au decedat având simptome de toxiinfecție.
Te simți epuizat(ă) după fiecare masă? Nu ești singur(ă)! Iată de ce.
Expunerea la toxina bacteriană poate explica creșterea cancerului de colon la vârste mai fragede.
Un nou algoritm a fost dezvoltat pentru identificarea riscului cardiac şi al fracturilor.
Două obiceiuri aparent inofensive pot ascunde riscuri uriașe: diabet și caner colorectal.
Ion Iliescu, pe "plămân artificial". Ce se întâmplă, de fapt, cu fostul președinte. De ce e încă la ATI și ce înseamnă, de fapt, suportul respirator.
Poți ridica degetul inelar fără să ridici degetul mic? Iată de ce este atât de greu.