BREAKING NEWS Incendiu Matei Balș. Manager SUUB: o pacientă are arsuri și a necesitat intubație
O pacientă transferată de la Institutul Matei Balș la SUUB se află în stare gravă, a declarat managerul Spitalului Universitar de Urgență din București.
Managerul Spitalului Universitar de Urgenţă Bucureşti, Cătălin Cîrstoiu, a declarat că 5 pacienţi dintre cei transferați de la Institutul Matei Balș sunt internaţi, iar o bolnavă se află în stare gravă.
”O pacientă are nişte arsuri de căi aeriene superioare şi care a necesitat intubaţie pentru moment. Este o stare medie spre gravă şi procedura specifică medicală presupune această intubaţie pentru protecţia căilor aeriene. Mai ales că era o pacientă pozitivă pentru noul coronavirus. (...) Ceilalţi au o stare bună”, a mai afirmat Cătălin Cîrstoiu.
Întreaga sa declarație o puteți citi pe DC News.
-
-
Diferența dintre gripa A și gripa B. Care e mai periculoasă și de ce04.02.2026, 20:55
-
5 motive să nu îți mai pui geanta pe jos04.02.2026, 19:19
-
-
