Insulina inhalată, la fel de bună ca injecția cu insulină
Revoluție în tratamentul diabetului: Adio injecții dureroase! Asta funcționează la fel de bine!
O femeie de 64 de ani, din Zalău, a suferit miercuri, 24 aprilie, arsuri pe 60% din corp și a fost dusă cu elicopterul SMURD la Bucureşti.
O femeie de 64 de ani, din Zalău, ar fi încercat să încălzească lapte pe aragaz, iar prosopul de bucătărie cu care ținea vasul s-ar fi aprins, iar de la el ar fi luat foc și hainele ei, zic surse. Miercuri după-amiaza, 24 aprilie, un echipaj de Terapie Intensivă Mobilă a transferat pacienta pentru a fi preluată de către un elicopter SMURD.
„Femeia, în vârstă de 64 de ani, a suferit arsuri la peste 60% din suprafaţa corpului şi arsuri la nivelul căilor aeriene, fiind transportată la Unitatea de Primiri Urgenţe SMURD Zalău", se arată într-o informare de presă dată publicităţii de Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Sălaj, citată de Agerpres.
Revoluție în tratamentul diabetului: Adio injecții dureroase! Asta funcționează la fel de bine!
Medicamentul care reduce tumorile cu până la 77%.